הלוואה בערבות המדינה

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

הלוואות בערבות המדינה – מה זה ולמי זה מיועד?

מדינת ישראל מחזיקה קרנות המיועדות להעמדת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. קרנות אלה מיועדות לעסקים קטנים ובינוניים באופן קבוע, אך בעיתות משבר קרנות אלה מיועדות לציבור העסקים שנפגעים ישירות מהמצב. אז למה כל כך חשוב למדינה לעזור לעסקים קטנים ובינוניים? מה סכום ההלוואה שאפשר לקבל בערבות המדינה ואיך מקבלים אותה?

הלוואות בערבות המדינה – למדינה יש אינטרס לשמור עליכם

לפי הפרסומים של ממשלת ישראל: "עסקים קטנים ובינוניים מהווים מרכיב מרכזי בכלכלת המדינה. הם גורם חשוב להגדלת הצמיחה, העלאת כושר הייצור, שגשוג כלכלי, הגברת התחרות בשוק ויצירת מקומות עבודה."

בזכות כל אלה, המדינה מכירה בחשיבותם של עסקים קטנים ובינוניים ובהישרדות שלהם לטווח ארוך, במיוחד בהיותם פגיעים יותר לעומת עסקים גדולים, תאגידים וחברות. עסקים אלה מתמודדים עם קשיים רבים ומורכבים יותר לעומת חברות ותאגידים, אך הם גם חשובים למדינה בזכות התרומה המשמעותית שלהם למשק. הקרן להלוואות בערבות המדינה מיועדת להגדיל את מגוון מקורות המימון לעסקים קטנים ובינוניים על ידי מתן הלוואות מותאמות במגוון מסלולים נוחים למגוון צרכים.

ממי מקבלים הלוואה בערבות המדינה?

כל הגופים הפיננסיים המורשים בישראל לתת הלוואות לבעלי עסקים, יכולים לתת הלוואה בערבות המדינה. במסגרת הקרן הנוכחית הפועלת לצורך זה, פועלים 7 בנקים ועוד 4 גופים חוץ בנקאיים מורשים לספק הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים.

היתרונות של הלוואות בערבות מדינה

הלוואות רגילות לעסקים הניתנות על ידי בנקים וגופים חוץ בנקאיים נחשבות יקרות יותר בטווח הארוך. הן מגיעות לעיתים עם תנאים נוקשים ועבור עסקים מסוימים עשוי להיות קשה עד בלתי אפשרי לקבל אותן.

לעומת זאת, הקרן בערבות מדינה היא מעין שלוחת מימון של משרד האוצר, שתפקידה לאשר הלוואות לבעלי עסקים שיש להם זכאות להלוואה בתנאים נוחים.

יתרון נוסף הוא האפשרות לקבל הלוואה כזאת למטרות שונות ומגוונות, ביניהן הלוואה לפתיחת עסק, הלוואה לפיתוח עסקי, או לצליחת משבר – בין אם זה משבר לאומי או אישי של העסק.

בנוסף, מדובר על מסלולי הלוואה שונים ועל סכומים מותאמים אישית, כך שכל עסק יכול למצוא את המסלול המתאים לו ולחתור לקבלת הלוואה בתנאים אופטימליים.

בזכות היותה בערבות המדינה, זוהי הלוואה זולה יחסית, ללא בטחונות נוספים (המדינה נותנת את הביטחונות הנדרשים). זאת ועוד – הלוואה זו לא תקשה על בעל העסק לקבל הלוואות נוספות בעתיד במקרה הצורך.

עם זאת, מדובר על תהליך מורכב ומסועף של הגשת בקשה להלוואה כזו ולכן אנו ממליצים להתייעץ עם המומחים והיועצים שלנו במנוף פיננסים, שתפקידם לעזור לכם לנווט את הדרך לקבלת הלוואה ולבחור את המסלול המתאים לכם ביותר.

הלוואה בערבות המדינה

זכאות לקבלת ערבות המדינה על הלוואה

כדי להיות זכאים לקבלת הלוואות בערבות מדינה, יש לעמוד בכמה תנאים:

  • בעל העסק אינו בעל חובות למדינה
  • ללא הליכי הוצאה לפועל
  • בעל עבר בנקאי תקין כושר החזר חיובי ומספק

סכום ההלוואה לא יעלה על 8% ממחזור העסקאות השנתי של העסק או עד חצי מיליון ש"ח – בהתאם למאפיינים שונים של העסק ומצבו.

הגשת בקשה להלוואות בערבות המדינה

למרות הצורך הדחוף לפעמים לעסקים שצריכים הלוואה בתנאים טובים, הגשת הבקשה נחשבת מורכבת ולא כל עסק מקבל אותה בסופו של דבר, בעוד במקרה של פסילה, אותו עסק מנוע מלהגיש בקשה נוספת בטווח של חצי שנה חוץ מהעובדה שהפסילה מתועדת, עם כל המשתמע מכך.

לכן מקובל ורצוי לפנות לאיש מקצוע עם הבנה במערכת הבנקאית ובניהול עסקים, שיכול לסייע בהגשת בקשה מקצועית עם סיכויים טובים יותר לקבלת אישור.

ייעוץ מקצועי כזה עשוי לכלול:

  • חישוב מדויק לבקשת סכום ריאלי וחיוני, שיכול לסייע להישרדות העסק בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, תוך שקלול כל הנתונים האישיים, הפיננסיים והעסקיים של בעל העסק.
  • בחירת מסלול הלוואה מתאים ואופטימלי דרכו מגישים את הבקשה.
  • בחירת גוף פיננסי אידיאלי לצרכי בעל העסק וצרכי ההלוואה.
  • תוכנית עסקית מסודרת שבה תציגו כיצד אתם מתכננים להחזיר את ההלוואה במלואה ולעמוד בתשלומים. תוכנית כזו עשויה לכלול הוצאות שיווק ופרסום, מאזנים חודשיים, יעדים שנתיים, התרחבות צפויה ועוד.

אחרי שאתם מגישים את הבקשה המוכנה, היא נבחנת ונבדקת היטב על ידי מספר ועדות שתפקידן לבדוק את רמת הסיכון של הגוף המלווה, את רמת האמינות של העסק הלווה ועוד.

לרוב פחות מ 30% מסך הבקשות מקבלות אישור סופי לאחר סיום התהליך ולכן יש חשיבות גדולה בקבלת סיוע מקצועי להכנת הבקשה ואף לליווי של בעל העסק לאורך התהליך, שיכול להימשך מספר חודשים.

מומחים פיננסיים שעומדים לצדכם

צוות 'מנוף פיננסי' כולל מומחים יוצאי המערכת הבנקאית, יועצים פיננסיים, יועצים עסקיים, יועצי משכנתאות ועוד.

המומחיות הספציפית שלנו היא בפתרונות מימון לעסקים ואנחנו מציבים לרשותכם צוות של תותחי פיננסים, שעושה הכל כדי לספק לכם את החמצן הדרוש להישרדות העסק, להתפתחות ולהמשכיות עסקית לטווח ארוך. דברו איתנו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו