חושבים לקחת הלוואה כנגד נכס? חכו רגע!

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

הלוואה כנגד נכס היא למעשה הלוואה בטוחה, כי הגוף המלווה יודע שאם לא תוכלו לעמוד בתשלומים – הוא יכול להסתמך על ערך הנכס המשועבד כדי לקבל בחזרה את ההשקעה שלו.
אבל רגע לפני שאתם חותמים על הלוואה כזו, בואו להבין רגע מה זה אומר בדיוק והאם יש אפשרויות אחרות.

סכומים ותנאי הלוואות כנגד נכס

סכום ההלוואה נקבע בהתאם לשווי הנכס המשועבד. זה יכול להיות נכס למגורים או נכס מסחרי, אותו משעבדים לצורך בטוחה לקבלת ההלוואה.
תקופת ההלוואה יכולה להיות ארוכה יותר לעומת הלוואות ללא בטוחות ולכן ניתן להאריך את תקופת ההחזרים כדי שיהיה לכם יותר נוח להחזיר את ההלוואה.

עם זאת, חשוב להבין את הסיכון שאתם נוטלים עם הלוואה כזו ואת ההשלכות האפשריות במקרה שבו לא תוכלו לעמוד בתשלומים:
חשוב לבדוק היטב את תנאי ההלוואה, שיעורי הריבית, תקופת הפירעון, קנסות ועמלות שאולי תצטרכו לשלם ועוד.
המומחים של 'מנוף פיננסי' מציעים ייעוץ פיננסי מקצועי לפני שאתם משעבדים נכס לטובת הלוואה, כדי לבדוק אם זו האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

יתרונות וחסרונות של הלוואה כנגד נכס

אין ספק כי במקרים מסוימים אתם עשויים לחשוב שאין ברירה אלא לשעבד נכס בבעלותכם לצורך קבלת הלוואה שיכולה לתת לכם מענה כלכלי לצרכים שונים. הלוואה כזו יכולה לתת לכם מספר יתרונות:

 • סכום גדול – לרוב מדובר על הלוואה בסכום גדול בהתאם לשווי הנכס, אך לרוב זהו סכום גדול יותר ממה שתוכלו לקבל בהלוואה רגילה.
 • ריבית נמוכה – שיעורי הריבית לרוב נמוכים יחסית.
 • תנאי החזר – תנאי ההחזר יכולים להיות גמישים יותר, עם אפשרות להאריך את תקופת ההחזרים במספר שנים ואף בעשורים בהתאם לנתוני אשראי שלכם וגודל ההלוואה.
 • בטחונות – הגוף המלווה נמצא ברמת סיכון מינימלית, כי יש לו את הנכס שלכם כערבון להלוואה וזה משפיע גם על התנאים.
 • הלוואה לכל צורך – תוכלו להשתמש בהלוואה לכל צורך כמעט – מהחזר חובות ועד שיפוץ הבית או הרחבת העסק.

אבל יש גם חסרונות שחשוב שתכירו:

התחייבות לטווח ארוך – לקיחת הלוואה גדולה פירושה בדרך כלל התחייבות לטווח ארוך מול הגוף המלווה, מה שגם מגביל את הגמישות הפיננסית שלכם.

סיכון הנכס שלכם – הבעיה הגדולה ביותר של הלוואות כנגד נכסים הוא הסיכון שבו אתם מעמידים את הנכס. זה יכול ליצור תחושת מתח קבועה ומערערת לצד תחושת חוסר ביטחון כלכלי.

זכאות – גם אם יש בבעלותכם נכס, זה לא תמיד אומר שתוכלו לקבל כנגדו הלוואה.
הקריטריונים להלוואה כוללים הוכחת בעלות על הנכס, נכס הממוקם באזור הפעילות של הלווה, נכס שאינו משועבד ועוד. חשוב לציין כי אנו ב'מנוף פיננסי' יכולים לגייס גם הלוואה משלימה כנגד נכס, דהיינו, שעבוד שני ללא כל קשר והסכמה של המשעבד הראשון, ממנו לקחתם את ההלוואה המקורית כנגד אותו נכס. בנוסף תצטרכו להציג ציון אשראי טוב (BDI חיובי) אותו לוקחים בחשבון בין השיקולים למתן ההלוואה.
במקרים מסוימים תתבקשו להוכיח שיש לכם הכנסה קבועה ושאתם מתפרנסים בצורה מסודרת, להציג מידע על החובות שלכם ועוד.

לכן חשוב לשקול היטב את הסיכונים הכרוכים בהלוואה מסוג זה ולבחון היטב אם זה הפתרון האופטימלי עבורכם, איך להציג את הבקשה להלוואה באופן שיטה את הסיכויים לטובתכם, או שיש עבורכם פתרונות מימון טובים יותר.

חשוב לבדוק לפני שלוקחים הלוואה כנגד נכס

 1. הסכום – האם הסכום שתוכלו לקבל מתאים לצרכים שלכם? האם הוא מכסה את ההוצאה הנדרשת? זכרו שסכום ההלוואה בדרך כלל עומד על 50% משווי הנכס, בקיזוז משכנתא קיימת אם יש כזו. כלומר – אתם לא מקבלים הלוואה בשווי הנכס אלא הרבה פחות מזה. אנו ב'מנוף פיננסי' יכולים לגייס עד 75% משווי נכס לאלו הזקוקים לכך.
 2. צורך – האם אתם חייבים לקחת הלוואה כנגד נכס או שיש פתרונות מימון אחרים שמתאימים לכם יותר ויכולים לתת לכם מענה לא פחות טוב?
 3. החזרים – האם אתם בטוחים שתוכלו לעמוד בהחזרים לטווח ארוך?
 4. גוף מממן – האם אתם נוטלים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי שנותן הלוואה חוץ בנקאית? מה ההבדל בתנאים? מי יכול לתת לכם את התנאים הכי טובים?
 5. תנאים טובים – זכרו שהגופים המלווים מקבלים מכם ביטחון אופטימלי בזכות שיעבוד הנכס שלכם. יש להם אינטרס מובהק לתת לכם הלוואה ולכן כדאי להתמקח איתם על התנאים!
 6. משכנתא הפוכה – אם אתם מעל גיל 60 תוכלו לקבל כנגד הנכס שלכם משכנתא הפוכה ויתכן שזהו פתרון מתאים יותר עבורכם.
 7. פתרונות אשראי אחרים – יש פתרונות רבים מלבד שיעבוד נכס לצורך קבלת הלוואה, ביניהם למשל מחזור משכנתא. בדקו היטב מהו הפתרון המתאים ביותר עבורכם בעזרת אנשי מקצוע.

פתרונות מימון שעובדים בשבילכם

'מנוף פיננסי' מתמחה באיתור וייעוץ לגבי פתרונות אשראי מדויקים ואופטימליים לצרכים שלכם, עם מומחים במערכת הבנקאית, יועצי משכנתאות, יועצים עסקיים ועוד. בואו לקבל את הטוב ביותר עבורכם ועבור המשפחה שלכם עם ייעוץ מקצועי שיאפשר לכם לקבל פתרונות מימון אידיאליים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו