צ'ק ליסט לפני הגשה

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

עסקים קיימים – מה אתם חייבים לבדוק לפני הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה? 

בעלי עסקים, רגע לפני שאתם פונים לגיוס הלוואה בעקבות המדינה, כדאי שתעברו על הצ'ק ליסט שהכנו לכם כדי לוודא שאתם מחזיקים בידכם את כל המסמכים אותם תצטרכו להמציא. 

רגע לפני שמתחילים, בואו נדבר בקצרה ממש על קרן הסיוע לעסקים הקטנים והבינוניים. הקרן מפעילה כמה מסלולי סיוע בהם תוכלו לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסק קיים ובהם מסלול הון חוזר, מסלול משולב, מסלול השקעה ועוד. 

completed-items-with-checkboxes-white-background-place-your-text

את ההלוואה ניתן לפרוס ל-5 שנים ולקבל חצי שנת גרייס עם דרישה נמוכה מאוד של ביטחונות וריבית נמוכה מהפריים. 

ועכשיו למסמכים – שימו לב לרשימה הבאה, ודאו שכל המסמכים הללו נמצאים ברשותכם:

צילום תעודת זהות – יש לצרף את הצילום לתוכנית העסקית עם הספח המלא של כל בעלי העסק. 

קורות חיים עדכניים – יש להגיש עותק של קורות החיים של כל אחד מבעלי העסק, בקורות החיים יש לפרט את הניסיון התעסוקתי לפי שנים. 

תצהירי קרן חתומים – יש לחתום על תצהירים בהתאם לסוג העסק: תצהיר לעמותה, תצהיר לעסק מורשה/שותפות לא רשומה או תצהיר לחברה בע"מ. 

דפי בנק עדכניים – עליכם להמציא את כל דפי הבנק העדכניים מכל חשבונות הבנק שלכם, העסקיים והפרטיים. דפים אלה צריכים לכלול את ריכוז היתרות, תדפיסים של העו"ש בשלושת החודשים האחרונים ופירוט הלוואות בחשבון.

שימו לב – עליכם להציג את כל החשבונות, כולל אלה שיש לכם עם בן או בת הזוג. 

דוחות כספיים – במסגרת בקשת ההלוואה תתבקשו להמציא דוחות כספיים של העסק בארבעת השנים האחרונות, כולל השנה הנוכחית. אם העסק פעיל פחות זמן מכך, יש להציג את המסמכים מתחילת הפעילות. הדוחות הכספיים חייבים להיות חתומים על ידי רואה חשבון, חברות בע"מ ועמותות גם צריכות להציג מאזן מבוקר של השנה האחרונה ועסקים מורשים צריכים להגיש שומת מס אחרונה ושומות מס מהשלוש השנים האחרונות. שימו לב, עוסק מורשה לא חייב להגיש שומת מס של השנה האחרונה לפני ה-1/8. 

תעודת עוסק מורשה – ניתן להגיש תדפיס רשם חברות עדכני או תעודת עוסק מורשה, בהתאם לסטטוס הנוכחי של העסק. 

דוחות ביטוח לאומי ומע"מ – יש לצרף לבקשה את הדיווח לרשויות אלה מ-12 החודשים האחרונים (טופס 102). 

הצעות מחיר וחשבוניות – מוגש במסלול בקשת הלוואה במסלול השקעות, יש להציג חשבוניות והצעות מחיר מהתקופה האחרונה, למשל, אם עסק מעוניין לרכוש ציוד במחיר של 200 אלף שקלים, עליו להציג הצעות מחיר של מכונות וציוד זה (חלק מהתשלום יהיה מתוך הון עצמי של העסק). שימו לב – אם לא תציגו הצעות מחיר או חשבוניות בהתאם לבקשה, אתם עלולים להידחות או לקבל רק סכום חלקי מההלוואה. 

שאלון גיוס הלוואה – כדי שתוכלו להשלים את הבקשה עליכם למלא את שאלון גיוס ההלוואה המלא אותו ניתן להוריד מאתר הקרן להלוואות בערבות המדינה. מומלץ מאוד להיעזר באדם בעל ידע וניסיון בתחום הכלכלי בעת מילוי השאלון. 

אישור תשלום אגרה – כדי שיוכלו לבחון את בקשתכם, עליכם לשלם את אגרת הקרן בסכום של 250 שקלים בפורטל שירות התשלומים הממשלתי של משרד האוצר. שימו לב – עליכם לצרף את אישור התשלום לשאלון. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו