BDI שלילי: כל מה שעסק צריך לדעת על דירוג אשראי שלילי

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

מה זה BDI שלילי?

BDI שלילי הוא מונח נפוץ המתייחס להיסטוריית אשראי בעייתית. BDI שלילי יכול לכלול אי תשלום הלוואות, חזרת שיקים, הליכי הוצאה לפועל ועוד. כתוצאה מכך, אדם / עסק בעל BDI שלילי יתקשה לקבל הלוואות, משכנתאות ואף שירותים פיננסיים אחרים.

בשנת 2004 נכנס לתוקפו חוק חדש בישראל – חוק נתוני אשראי, חוק זה מאפשר לגופים פיננסיים לעקוב באופן מפורט אחר התנהלות כלכלית של כל אדם או עסק בישראל. המשמעות היא למעשה דו"ח נתוני אשראי של הלקוח, כאשר נתונים אלה יכולים להיות חיוביים או שליליים.

גם אתם יכולים לבדוק את ה BDI של עצמכם, אבל המצב הוא שכיום כל גוף שנותן הלוואות ומשכנתאות יכול לבדוק את הנתונים שלכם כדי להחליט מה רמת הסיכון של ההלוואה שאתם מבקשים על בסיס ההתנהלות שלכם לאורך תקופה מוגדרת.

אם יש לכם נתוני BDI שליליים, זה אומר שאתם לא עומדים בהחזרי הלוואות, שחזרו לכם צ'קים, שאתם נכנסים באופן קבוע לחריגה ממסגרת האשראי של החשבון, שיש לכם עיקול על החשבון או חשבון מוגבל מסיבות שונות.

מצבים כאלה עשויים להציג תמונה של חוסר יציבות כלכלית ולכן גם על סיכון גבוה של הגוף שאליו פניתם לקבלת הלוואה.

איור דיגיטלי של BDI שלילי

זה עדיין לא אומר שלא תקבלו הלוואה או שירות פיננסי אחר שאתם צריכים, אבל זה כן אומר שיהיה לכם יותר קשה לקבל את השירות הזה, או שתקבלו את השירות בתנאים מאוד לא נוחים.

 BDI שלילי – איך יוצאים מזה?

אם יש לכם BDI שלילי זה אומר שיש לכם תנאים פחות טובים בבנק, שאתם לא יכולים לקבל הלוואות ולפעמים גם לא יכולים להוציא צ'קים, לפתוח חשבון בנק ועוד הגבלות שמקשות על החיים.

אז בין אם אתם נמצאים במצב הזה ובין אם לא – כדאי שתדעו מה זה אומר, איך מגיעים למצב הזה ומה אפשר לעשות. החדשות הטובות – יש מה לעשות!

מתי נמחק BDI שלילי?

הסיבה העיקרית לבעיות שנקלעים אליהן אנשים עם דוח אשראי שלילי היא לרוב חוסר הבנה של אופן הפעולה של המערכת.

למעשה אפשר להגיש בקשה מסודרת שתיתן מענה לסיכונים של הבנק, כדי להמשיך לתפקד ברמה הפיננסית באופן חופשי כמעט לגמרי, בתנאי שמגישים את הבקשה בצורה מקצועית.

במקרה כזה – אפשר גם לקבל הלוואה ואפילו משכנתא. בנוסף, דוח אשראי שלילי הוא לא לנצח. הוא מתיישן עם הזמן.

הסעיפים השליליים מתיישנים ונמחקים מהדו"ח, כך שאתם יכולים לחכות שבוע או חודש ואז להגיש את הבקשה שלכם להלוואה – ולקבל אותה בתנאים טובים יותר. עם זאת, אם אתם לא פועלים בצורה מקצועית לצורך זה, הגבלה מטעם בנק ישראל יכולה להישאר עד 3 שנים ואף יותר:

הליכים ברשות האכיפה ימחקו לאחר 5 שנים מיום סגירת תיק ההוצאה לפועל ואילו פשיטת רגל תימחק מהמערכת 7 שנים לאחר קבלת הפטר מבית המשפט. צוות 'מנוף פיננסי' מפעיל מומחים במערכת הבנקאית והפיננסית ומציע גם שירותי ליווי לבעלי BDI שלילי.

מחיקת BDI שלילי – מתי זה בידיים שלכם?

במקרים שונים ניתן לבצע פעולה מקצועית למחיקת נתונים שליליים בדוח האשראי שלכם, אך כדי להבין אם זה רלוונטי – צריך לבדוק לעומק את הדוח ולהבין מהם סיכויי ההצלחה. ניתן גם לשפר את הנתונים ואת דירוג האשראי שלכם בעזרת בעלי מקצוע. לפעמים יש גם טעויות בדוח עצמו ואז ניתן להגיש בקשה לתיקון BDI ואף מחיקה של חלק מהנתונים כדי לשפר את דירוג האשראי.

הלוואה לבעלי BDI שלילי

גופים פיננסיים שונים מספקים גם הלוואות לבעלי BDI שלילי. לרוב מדובר על הלוואות בתנאים נוקשים יותר, עם ערבים ובטחונות, עם ריביות גבוהות יותר מאשר הלוואה רגילה – בגלל רמת סיכון גבוהה כביכול שהגוף המלווה נוטל על עצמו. לכן חשוב וכדאי לעשות את כל הצעדים האפשריים לצורך תיקון דוח האשראי שלכם, מחיקת נתונים שליליים והמתנה למחיקה בעקבות התיישנות, כדי לוודא שאתם לא לוקחים על עצמכם התחייבות נוספת, מורכבת ויקרה יותר.

טיפים לשיפור נתוני BDI

רגע לפני שאתם פונים לקבלת הלוואה למסורבי BDI, יש כמה פעולות שניתן לעשות כדי לשפר את הדירוג שלכם ובעצם – פעולות שכדאי לעשות בכל מקרה כדי לשפר נתוני אשראי וגם להקל על ההתנהלות הפיננסית שלכם בטווח הארוך:

  • תיקון מידע שגוי – לעיתים מתגלה שבנק ישראל קבע את דירוג האשראי שלכם על בסיס נתונים שגויים, כמו למשל החזירו לכם צ'ק למרות שהיה לכם כסף לכיסוי הצ'ק בחשבון. במקרה כזה תוכלו ליצור קשר עם הבנק ולדרוש שהם יתקנו את המידע השגוי שהעבירו לבנק ישראל.
  • שיפור דירוג אשראי – תוכלו לבצע פעולות רבות שיעזרו לשיפור דירוג האשראי שלכם ומצבכם הכלכלי: הגדלת הכנסות, איחוד הלוואות, צמצום מסגרות אשראי מיותרות, ניהול תקין של חשבון הבנק שלכם – כל אלה ישפרו בהדרגה את ההתנהלות הפיננסית שלכם וגם את דירוג האשראי.

בעלי עסקים – יש לכם BDI שלילי? תנו לנו לעזור לכם!

'מנוף פיננסי' ייעוץ וליווי עסקים מתמחה במתן פתרונות אשראי אופטימליים לבעלי עסקים תוך שילוב תהליכי ייעול והבראה, הדרכה והטמעה של שיטות מתקדמות לניהול פיננסי – שבונים חוסן פיננסי ונותנים לכם שקט לטווח ארוך.

בואו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם – דברו איתנו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו