הלוואה חוץ בנקאית לעסקים – מנוף פיננסי

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

הלוואה חוץ בנקאית לעסקים בתנאים משתלמים – כך תעשו את זה

לקיחת הלוואה לעסק היא לפעמים צעד חיוני. אבל חשוב לדעת מתי כדאי לקחת הלוואה לעסקים, מתי כדאי לפנות לגוף חוץ בנקאי ומתי להתעקש על הלוואה מהבנק.

אז לפני שאתם חותמים על הלוואה, בואו להבין רגע איך זה עובד ומה חשוב לדעת.

כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה חוץ בנקאית לעסק

בין אם אתם מתלבטים עד כמה הלוואה היא הדבר שיעזור לכם כרגע לעסק, או אם כדאי לקחת הלוואה מגוף חוץ בנקאי, כדאי להכיר את השיקולים השונים ללקיחת הלוואה:

1. שוקלים התרחבות של העסק

התרחבות של העסק היא אחד המקרים שבהם אתם עשויים להזדקק להלוואה.

זה יכול להיות לצורך רכישת ציוד חדש, או טכנולוגיות חדשות, גיוס עובדים, פתיחת סניף או חנות אינטרנטית ועוד. עם זאת, התרחבות עסקית היא מהלך שכדאי לעשות רק כאשר העסק נמצא במצב של יציבות כלכלית מלכתחילה.

הסיבה היא שאם העסק מתמודד עם חובות או תזרים מזומנים בעייתי – הוא עשוי להתקשות בעמידה בהחזרים. גם כאשר גוף פיננסי ישקול את מתן ההלוואה הוא יבדוק את מצב דירוג האשראי של העסק ואת היציבות הכלכלית שלו ולכן הסיכוי לקבל הלוואה במצב כזה הוא נמוך יותר. אם הגוף המלווה יחליט בכל זאת לתת הלוואה, סביר להניח שההלוואה תהיה בתנאים נוקשים עם ריביות גבוהות בגלל הסיכון הגבוה.

מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה חוץ בנקאית טיפים ומדריך

2. מטרת ההלוואה

הלוואה לעסק יכולה להיות פתרון טוב אם אתם רוצים להרחיב את העסק או לנהל משבר חיצוני זמני. במקרים כאלה, הלוואה חוץ בנקאית או בנקאית יכולה להזרים לעסק כספים שיאפשרו לו להתקיים עד סיום המשבר.

מצד שני, אם ההלוואה מיועדת לצורך מחזור הלוואה קיימת או קשיים במימון פעילות שוטפת, היא עשויה להגדיל את הבור הפיננסי ולא בהכרח תיתן פתרון לטווח ארוך.

3. יכולת עמידה בהחזרים

הלוואה יכולה להיות פתרון זמני לעסקים שמקבלים תשלום בשיטת שוטף + כאשר התשלומים מהלקוחות צפויים להתעכב לתקופה ספציפית.

במקרה כזה, הלוואה יכולה לאפשר לבעל העסק לעמוד בתשלומים שלו לעובדי וספקים עד שהוא יקבל תשלום מהלקוחות. כלומר – מדובר על הלוואה לטווח קצר שיש לכם איך להחזיר אותה בוודאות.

הלוואה חוץ בנקאית לעסקים – מתי זה כדאי

הלוואה בנקאית היא לרוב הפתרון הראשון שרבים פונים אליו. עם זאת, כדאי לזכור שיש כיום גופים חוץ בנקאים אמינים, ומוכרים, כמו חברות אשראי, בתי השקעות וחברות ביטוח – שנותנים הלוואות בתנאים טובים יותר מהבנק, עם ריביות נמוכות ופריסת תשלומים נוחה. ניתן גם להגדיל מסגרת עו"ש וכרטיסי אשראי, לקחת הלוואה בחסות המדינה, לפנות לחברות השקעה או אשראי ועוד. מה שחשוב זה לשקול היטב את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ולבחור את המסלול שיאפשר לכם לממש את ההלוואה בצורה האפקטיבית ביותר לטווח ארוך.

טיפים לקראת לקיחת הלוואה חוץ בנקאית לעסקים

יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לוודא שאתם מקבלים תנאים טובים ושההלוואה הזו עונה על הצרכים שלכם בצורה אופטימלית:

  • סכום הלוואה – בדקו היטב וערכו חישוב מדויק של הסכום שאתם צריכים.
  • דירוג אשראי – ה BDI שלכם עשוי להשפיע משמעותית על הסיכוי שלכם לקבל הלוואה, על גובה ההלוואה שתקבלו ועל התנאים של ההלוואה, לכן כדאי לבדוק מה מצב דירוג האשראי שלכם לפני שאתם מגישים בקשה להלוואה, לבדוק אם צפוי לחול שיפור בדירוג שלכם בקרוב ואם יש מה לעשות כדי לשפר את הדירוג הקיים, כך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר על ההלוואה.
  • סקר שוק – הלוואה היא כמו כל מוצר אחר שאתם קונים. היא עולה לכם כסף, יש הלוואות יותר טובות ופחות טובות. לכן חשוב להשוות בין גופים פיננסיים שונים שמציעים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ולבדוק איזה גוף נותן לכם את התנאים הטובים ביותר.
  • משא ומתן – כל גוף שעוסק במתן הלוואות – כולל בנקים – יודע גם להתמקח על תנאי ההלוואה ועל גובה הריבית. אז אל תתביישו, נסו להוריד ריבית ולקבל תנאים טובים יותר.

סוגים של הלוואות חוץ בנקאיות לעסק

סוגי ההלוואות שאפשר לקבל ברוב הגופים הפיננסים החוץ בנקאיים הם אותם סוגים הקיימים בבנק:

  • הלוואות בלון
  • הלוואה כנגד נכס
  • הלוואת משכנתא
  • הלוואה מובטחת או לא מובטחת וכן הלאה.

גם בתוך מגוון מסלולי ההלוואות חשוב להתמצא כדי לבחור את המסלול הנכון לכם ביותר. רצוי כמובן בעזרת יועצים מקצועיים בעלי היכרות עם המערכת הבנקאית ויש להם "יתרון לגודל", אנשי פיננסים שיכולים לנווט אתכם אל ההלוואה הטובה ביותר

צוות 'מנוף פיננסי' מורכב מכלכלנים יוצאי המערכת הבנקאית, יועצי משכנתאות, יועצים עסקיים ועוד. שילוב מנצח זב יכול להבטיח לכם את המסלול המתאים להלוואה, תנאים אופטימליים ותוכנית עסקית שתאפשר לכם לעמוד בהחזרים.

צרו קשר למידע נוסף!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו