הלוואות לעסקים – עורק חיים קריטי לעסקים בתקופות משבר וצמיחה

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

מדינת ישראל מכירה בחשיבותם של עסקים קטנים כגדולים לחוסן הלאומי ולעמידות הפיננסית של המדינה ותושביה. משום כך היא מעמידה לרשות עסקים מכל הסוגים – קרנות תמיכה המעניקות הלוואות בתנאים חסרי תקדים לעסקים הזקוקים לכך.

אך כדי למצות את המיטב מההצעות הללו, חשוב להיעזר בבעלי מקצוע ומומחים, שתפקידם לעזור לכם לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם.

הלוואה לעסקים קטנים – תרומה למשק הישראלי

עסקים קטנים ובינוניים הם מרכיב מרכזי וחשוב בכלכלת המדינה – הם מספקים מקומות תעסוקה, מעלים את כושר הייצור והשגשוג הכלכלי של המדינה, מגבירים את התחרות בשוק ונמצאים בכל רחבי הארץ, כך שהם משפיעים לטובה על כל התושבים באשר הם.

למרות זאת, עסקים קטנים ובינוניים מתקשים להשיג פתרונות אשראי הוגנים ואמינים למימון פעילות שוטפת וצמיחה ולכן מומלץ לפנות לקבלת סיוע מקצועי ומדויק לקבלת הפתרונות המתאימים ביותר לעסק שלכם.

למה חשוב לקבל סיוע מקצועי לקראת בקשת הלוואה לעסקים קטנים?

למה חשוב לקבל סיוע מקצועי לקראת בקשת הלוואה לעסקים קטנים?

תהליך הגשת הבקשה באופן מסודר, מקצועי ומדויק הוא קריטי לצורך קבלת ההלוואה ולכן חשוב לבצע אותו באופן מקצועי.

בעלי מקצוע שיש להם היכרות מקדימה עם המערכת הבנקאית יודעים כיצד להגיש את הבקשה באופן שלא ניתן לסרב לו, כמו גם לבחור את מסלול ההלוואה הנכון ביותר עבור העסק שלכם, את הסכום המתאים ביותר ואת מסלול ההחזרים שתוכלו לעמוד בו – תוך התחשבות בתחזיות לטווח הארוך.

בנוסף, אם העסק שלכם לא עומד בתנאי הסף הנדרשים על ידי הקרנות, הבנקים, גופי אשראי והמדינה – בעל מקצוע מנוסה יכול להטות את הכף לטובתכם ולהגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את ההלוואה.

אל תישארו לבד – אם אתם מחפשים מסלול מימון לעסק בתקופה קריטית להישרדות שלכם, קחו ייעוץ מקצועי מבעלי ניסיון במערכת הבנקאית ומומחים בתחום הפיננסי – דברו איתנו למידע נוסף.

סוגי הלוואות לעסקים

הלוואה מובטחת – דורשת ביטחונות כמו מלאי, רכוש, או נכס במטרה להבטיח את ההלוואה.

הלוואה לא מובטחת – היא הלוואה שלא מצריכה בטחונות, אך היא עשויה להיות בריבית יותר גבוהה מאשר הלוואה מובטחת.

בנוסף:

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים – ניתנות על ידי גופי אשראי שאינם בנקים – חברות אשראי, חברות ביטוח, בתי השקעה ועוד. לרוב יש להן ריביות גבוהות יותר ותנאי תשלום נוקשים יותר.

הלוואות לעסקים כנגד נכס – לרוב מתאימות לבעלי עסקים קטנים שברשותם נכס ניתן לשעבוד לצורך לקיחת הלוואה גדולה במיוחד.

הלוואה בערבות המדינה – הלוואות לעסקים בגיבוי ממשלת ישראל זמינות לעסקים קטנים המתקשים לקבל הלוואה בנקאית מסורתית. הממשלה ערבה להלוואה ולכן הגוף המלווה לוקח סיכון קטן יותר. בדרך כלל יותר קשה להשיג הלוואות אלה, אך בתקופות משבר ומלחמה, המדינה נוטה להקל את התנאים.

המדינה מבינה גם את ההבדלים בין סוגי העסקים השונים, בעלי צרכים שונים.

צרכים אלה משתנים בהתאם לרמת הותק של העסק, גודל העסק, היקף הכנסות שנתי ועוד.

לכן קיימים מסלולים מגוונים ושונים לקבלת הלוואות בחסות המדינה. לכל סוג של הלוואה יש תנאים שונים וכן גופי אשראי בנקאיים וחוץ בנקאיים שונים שנותנים אותה.

השלבים לקבלת הלוואה לעסק בערבות המדינה

 1. מגישים בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה לאחר הזדהות במערכת הממשלתית באמצעות טופס מקוון בעלות של 250 ש"ח.
 2. נציגי הקרן עורכים בדיקה של הבקשה ועמידה בתנאי הסף.
 3. אם החליטו כי אתם עומדים בתנאים הנדרשים, נציגי הקרן מתאמים ביקור בעסק.
 4. אם נציגי הקרן מחליטים להמליץ על מתן הלוואה, הם מביאים את בקשתכם לדיון בפני ועדת אשראי של אחד מהגופים הרלוונטיים לפי בחירתכם.
 5. אם ועדת האשראי מקבלת את הבקשה ומאשרת אותה, נציג מטעם גוף האשראי הרלוונטי יצור אתכם קשר ויעביר לכם את התשלום.
 6. אם הבקשה לא אושרה – תוכלו להגיש בקשה מחודשת מול נותן אשראי אחר לבחירתכם.

לנוחיותכם, מצ"ב באתרנו סדרת סרטונים כיצד להגיש בקשה לקרן בערבות המדינה בקישור הבא:

מה חשוב לבדוק לפני שלוקחים הלוואה לעצמאים?

בין אם אתם בוחרים לקחת הלוואה בחסות המדינה לעסק שלכם או הלוואה אחרת, זו יכולה להיות משימה מורכבת. במיוחד אם אין לכם היכרות עם התהליך ועם המערכת. הנה כמה דברים שחשוב לעשות לפני שלוקחים הלוואה:

 1. לקבוע מה הסכום שאתם צריכים ויכולים לעמוד בו – ערכו רשימת הוצאות צפויות לתקופה מוגדרת וסכמו אותן.
 2. לבדוק דירוג אשראי – דירוג האשראי משפיע מאוד על הסיכוי שלכם לקבל הלוואה ולכן חשוב לבדוק אותו לפני שמגישים את הבקשה.
 3. לבדוק את כל האפשרויות – קיימים סוגים שונים של הלוואות, מסלולים וגופי אשראי. חשוב לבדוק מספר אפשרויות לפני שבוחרים את המתאימה לכם ביותר.
 4. להכין מסמכים – דוחות כספיים, החזרי מס, תוכנית עסקית – אלה רק חלק מהמסמכים שיכולים לעזור לכם לקבל את ההלוואה ולהשפיע על התנאים שתקבלו.
 5. לנהל משא ומתן על התנאים – גם אחרי שמאשרים לכם הלוואה, חשוב לנהל מו"מ על התנאים כדי שיהיה לכם נוח וריאלי לעמוד בהחזרים.

כפי שניתן לראות, הלוואה לעסקים יכולה להיות קרש קפיצה משמעותי, או קרש הצלה חיוני בתקופות משבר. אל תישארו לבד – היעזרו בבעל מקצוע מנוסה בעולם הפיננסי לקבלת הלוואה מדויקת לצרכים שלכם בתנאים הוגנים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו