גיוס מימון מקרנות סיוע לעסקים

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

קרנות סיוע לעסקים – קרנות הלוואה הן כלי פיננסי חשוב בעולם העסקים והפיננסים בישראל, רבים מהעסקים עושים בהם שימוש גם לפתיחת העסק, גם לפיתוחו ולשדרוגו וגם לעתות משבר, למשל בתקופת מלחמה או מגפה. במדריך זה נכיר את תפקידן של קרנות הסיוע, נבין מתי כדאי לשקול לקחת מהן הלוואה ומה כדאי לדעת עליהן, בואו נלמד על קרנות סיוע לעסקים!

קרנות סיוע לעסקים בישראל

קרנות סיוע הן ארגונים פיננסיים המתמחים במתן הלוואות לעסקים ולאנשים פרטיים. המטרה העיקרית של קרנות הסיוע היא לתמוך בפעילות כלכלית ולעודד השקעות עסקיות במדינה. בלי קרנות אלה עסקים רבים לא היו קמים, כך גם בנוגע לחברות, לסטארט אפים ולפעילויות עסקיות רבות שמהוות את הגלגל המניע של הכלכלה הישראלית. קרנות הסיוע עשויות להיות מממנות על ידי המדינה או על ידי משקיעים פרטיים והן מספקות הלוואות בתנאים וריבית מסוימים.

קרנות סיוע בישראל

מתי כדאי לעסק לקחת הלוואה מקרן סיוע?

ישנם כמה מקרים בהם מקובל לבקש כספים מקרנות סיוע:

  • הרחבת העסק – אם העסק שלכם נמצא בקשיים בגלל חובות או אם יש לכם הזדמנות להרחיב אותו ולמשל להיפתח לשוק בינלאומי, רכשת מכונות או ציוד, פתיחת סניף נוסף, כניסה לתחום חדש או אפילו מחזור הלוואות יקרות ההלוואה מקרן סיוע עשויה להיות פתרון מעולה. הסכום הדרוש לכם יכול להגיע בתנאים נוחים למדי ולספק את המקור הכלכלי שאינו פוגע באשראי שלכם או ביכולת שלכם לקבל הלוואות ממקורות אחרים בשלב מאוחר יותר
  • מימון פרויקט – אם יש לכם פרויקט מסוים שדורש השקעה פיננסית גדולה ואתם לא רוצים להוציא כל כך הרבה כסף מתקציב העסק, קרנות הסיוע יכולות לסייע להם לממן אותו

תנאים לקבלת ההלוואה מקרן סיוע

קרנות הסיוע בישראל מיועדות בדרך כלל להלוואות עסקיות . לקבלת ההלוואה, ידרשו בדרך כלל תנאים כמו:

  • ערב פיננסי (רק בחלק מהקרנות)– יש להציג ערב פיננסי או להציב ערבות בנקאית.
  • מתן מידע פיננסי – תצטרכו לספק מידע פיננסי על העסק או הפרויקט שבו אתם מעוניינים להשקיע את הכספים.
  • תכנית עסקית – תצטרכו להציג תכנית עסקית מסודרת שתביא פרטים על העסק ועל פרויקט ההשקעה, תוכניות להחזר ההלוואה ועוד. התוכנית צריכה להיות מפורטת ומבוצעת על ידי בעל מקצוע מיומן, היא צריכה לכלול את הנתונים העסקיים והכלכליים של העסק, ניתוח שוק, בדיקת תחרות וסיכונים, כושר החזר חיובי ועוד.

אילו יתרונות יש להלוואה מקרן הסיוע?

כאשר לוקחים הלוואה במסגרת קרנות הסיוע נהנים מיתרונות רבים אך יש גם לבחון היטב את הקרנות, את ההצעה שהן מביאות לשולחן, את התנאים השונים בכל אחת מהן באופן ספציפי ואת אופי ההחזר. כמובן שלכל קרן הלוואה יש את הזכות להציב תנאים משלה, כולל בכל מה שנוגע לתנאי ההחזר, הפקדון הדרוש להעמדה ע"י הלווה וגובה הריבית, לכן מומלץ לבחון את הנושאים הללו לעומק ולבצע השוואה בין הקרנות בטרם הפניה אליהן.

ועכשיו ליתרונות – קרנות הסיוע בישראל עשויות לספק הלוואות בריבית נמוכה יחסית בהשוואה לבנקים פרטיים, התנאים והתוכניות מותאמים לצרכים של הלווה, ובכך מסייעות בשיפור רווחיות העסק או בהשגת פרויקט מסוים. במידה רבה לקיחת הלוואה מקרנות הסיוע נחשבת למשתלמת ביותר כאשר זה נוגע להון אותו יש להשקיע בעסק כדי להוביל להתרחבותו או לצליחת תקופות מורכבות כלכלית.

ולמה כדאי לשים לב?

אמנם ישנם יתרונות רבים ללקיחת הלוואה במסגרת קרנות הסיוע אך כדאי גם להכיר את המוקשים שבדרך, כדי להימנע ממצב בו העסק בסופו של דבר חווה מפלה כלכלית. ראשית, כפי שכבר אמרנו – יש לקרוא את תנאי ההלוואה לעומק לפני החתימה, יש לבחון את סעיף הערבות, את התנאים השונים לקבלת ההלוואה, את הריבית, גובה הפקדון  ואת תקופת ההחזר. חשוב להשתמש בהלוואה בצורה נכונה ולהימנע מעיכוב בהחזר הכסף, שכן עיכוב שכזה עלול להשפיע על היכולת להשיג הלוואות דומות נוספות בעתיד.

אילו קרנות סיוע לעסקים ישנן?

רובנו מכירים את הקרן בערבות המדינה ונדבר עליה בהרחבה, אך כדאי לדעת שזו לא הקרן היחידה ממנה ניתן לקבל כיום הלוואות. ישנן קרנות סיוע נוספות כגון קרן עוגן וקרנות הסוכנות היהודית לארץ ישראל להקמה או הרחבה של עסק בתנאים נוחים במיוחד. ההלוואו ניתנות בסיבת ריביות של פריים + 1.5% ובפריסה של 60 תשלומים, קרנות הסוהרים מציעות שתי הלוואות – הלוואת ועד רגילה והלוואת ועד מיוחדת, קרן נתן היא קרן פילנתרופית המסייעת בהקמת עסקים חדשים גם כן לעידוד יזמות וישנן עוד לא מעט דוגמאות לקרנות דומות.

ומה לגבי הקרן בערבות המדינה? במקרה הזה המדינה היא הערבה לכספים והיא מציעה מספר מסלולים ליזמים, להקמת עסק, לסיוע לעסקים בתקופות משבר זמניות או מתמשכות וגם עוסקים פטורים יכולים לקבל הלוואה במסגרת הקרן. במלחמת חרבות ברזל המדינה אף פתחה מסלול ייחודי למלחמה במסגרתו עסקים שחוו פגיעה זכאים לקבל הלוואה בתנאים נוחים ואף הקלה על התנאים לקבלת ההלוואות וקיצרה את זמני ההמתנה.

לסיכום

כדי להגיש בקשה לקבלת הלוואה במסגרת קרנות סיוע בהלוואה מומלץ מאוד להיות מלווים על ידי יועץ פיננסי שיסייע לקצר הליכים ושיפור משמעותי באחוזי ההצלחה. פעולת היועץ כוללת בין השאר ריכוז הגשת המסמכים המלאים ובאופן המדויק, הכנת "תוכנית עסקית ייעודית" , ניתוח שוק ועוד, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים ונעזור לכם לגייס הלוואות מקרנות סיוע לעסקים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו