קרן בערבות מדינה

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

הלוואות בערבות המדינה הן סוג מיוחד של הלוואות עסקיות שמספקת מדינת ישראל דרך קרן מיוחדת בסך מיליארדי שקלים. המטרה העיקרית של הלוואות אלו היא לספק בטחון פיננסי לעסקים קטנים ובינוניים ולעזור להם להתפתח ולצמוח ואף להתגבר על תקופות בהן העסק נמצא בקשיים. הלוואות בערבות המדינה ניתנות בשיתוף עם אחד מארבעת הבנקים הבאים: מרכנתיל, לאומי, מזרחי, או אוצר החייל ובכתבה זו אנו נעסוק בהרחבה באפשרויות השונות העומדות בפניכם בתור בעלי עסקים, במה שנדרש מכם לספק כדי לקבל הלוואה במסגרת קרן בערבות מדינה ובכלל – מה זה אומר לקחת הלוואה מהקרן והאם היא משתלמת.

מי רשאי לבקש את ההלוואה?

לא מעט בעלי עסקים חושבים שכדי לקבל הלוואה במסגרת קרן הלוואות בערבות המדינה יש צורך לנהל עסק גדול ומצליח המגלגל מאות מיליוני שקלים אך המציאות רחוקה מכך. הלוואות בערבות המדינה זמינות לעסקים קטנים ובינוניים שהמחזור שלהם אינו עולה על 100 מיליון שקלים בשנה. כך, עסקים מתחומים שונים יכולים להנות מהלוואות אלו, כולל עמותות, עסקים מתחום התעשייה, השירותים, התיירות, המסחר ועוד. גם עסקים פטורים ממס יכולים לקבל הלוואה מהקרן בתנאים מסוימים והלוואות אלה יכולות להוות את נקודת הזינוק של העסק לאורך חייו.

financial-stock-accounting-graphs-analysis

עם זאת, יש לציין שהלוואות בערבות המדינה אינן ניתנות לעסקים שעומדים כנגדם הליכים משפטיים שכוללים פירוק חברה, כינוס נכסים, הוצאה לפועל, חובות כלפי המדינה, או עסקים שנחשבים למוגבלים. לכן, תמיד לפני הידרדרות מוחלטת של העסק מומלץ לבחון היטב אילו הלוואות כן ניתן לקחת, זאת כדי למנוע מצבים של פירוק חברה או צבירת חובות. בשלבים כאלה כדאי מאוד לערב יועץ פיננסי שיסייע לבחון האם קרן בערבות מדינה היא הכתובת שלכם לקבלת סיוע, או האם ישנם אפיקים אחרים בהם תוכלו לעשות שימוש, ובכל מקרה יועץ פיננסי יוכל לסייע לזרז הליכים על ידי הגשת הבקשה באופן המדויק ביותר וללא החסרת מסמכים.

יתרונות ההלוואה דרך קרן בערבות מדינה

יתרונות קרן הלוואות בערבות מדינה הם מגוונים ורבים, אך אין ספק שהעובדה שהמדינה היא זו שמחזיקה בקרן והיא גם ערבה לעסקים מהווה את היתרון המשמעותי ביותר. אילו יתרונות נוספים יש להלוואה זו?

  • לרוב אין צורך בהבאת בטוחה גבוהה – הלוואות דרך קרן בערבות מדינה אינן דורשות בד"כ בטחון כספי מצד העסק. הדבר יכול להקל על עסקים שאין להם אפשרות להביא את אותם בטחונות או למשל עסקים קטנים או עסקים בתחילת דרכם, לעיתים אף בשלבי ההקמה הראשוניים.
  • תנאי החזר נוחים – הלוואות אלו מאושרות עם תנאי החזר טובים ביחס להלוואות אחרות. יכולה להינתן תקופת גרייס של כמה חודשים ועד חצי שנה והריבית הממוצעת יחסית נמוכה, בין 1.5% ל-3% מעל לפריים
  • גיוס הלוואות עתידיות – גם אחרי הלוואה ראשונית, ניתן לגייס הלוואות נוספות בעתיד תחת תנאים טובים, וזאת כדי לעזור לעסק להתרחב ולצמוח, כמובן שיש צורך לעמוד בהחזר של תנאי ההלוואה הקודמת כתנאי בסיס.

מסלולי הקרן

  1. מסלול לעסקים שנקלעו לקשיים – מיועד לעסקים שיש להם קשיי מימון ואשראי זמניים, יש להוכיח מראש שמדובר על מצב זמני.
  2. מסלול מהיר – מיועד לעסקים שסכום ההלוואה הנדרש אינו עולה על 100,000 שקלים והמחזור השנתי שלהם אינו עולה על 3 מיליון שקלים.
  3. מסלול עסק בהקמה – מיועד ליזמים שמתכננים להקים עסק חדש. כדי לאשר את הבקשה, יש לספק הון עצמי בגובה של 10% מסך ההלוואה ולהביא תוכנית עסקית מפורטת ומלאה הכוללת את ניתוח השוק.
  4. מסלול שדרוג עסק – מיועד לבעלי עסקים המעוניינים לשדרג את העסק שלהם. יש צורך להוכיח השתתפות עצמית בגובה של 25% מעלות
  5. השדרוג.מסלול משולב – מיועד לבעלי עסקים המעוניינים לשדרג את העסק ולכסות על פערי תזרים מזומנים.
  6. מסלול חרבות ברזל – מאפשר הלוואה במסגרת קרן בערבות מדינה בתנאים מיוחדים לעסקים שנקלעו לקשיים בעקבות מלחמת חרבות ברזל. עבור מידע נוסף בנושא זה, יש לעקוב אחר ההנחיות וההוראות הנמצאות באתר רשות המיסים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו