קרנות הלוואה

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב!

תוכן עניינים #מעבר מהיר

קרנות הלוואה הן כלי פיננסי חשוב בעולם העסקים והפיננסים בישראל, רבים מהעסקים עושים בהם שימוש גם לפתיחת העסק, גם לפיתוחו ולשדרוגו וגם לעתות משבר, למשל בתקופת מלחמה או מגפה. בכתבה זו נכיר את תפקידן של קרנות הלוואה, נבין מתי כדאי לשקול לקחת מהן הלוואה ומה כדאי לדעת עליהן.

קרנות הלוואה בישראל

קרנות הלוואות הן ארגונים פיננסיים המתמחים במתן הלוואות לעסקים ולאנשים פרטיים. המטרה העיקרית של קרנות הלוואה היא לתמוך בפעילות כלכלית ולעודד השקעות עסקיות במדינה. בלי קרנות אלה עסקים רבים לא היו קמים, כך גם בנוגע לחברות, לסטארט אפים ולפעילויות עסקיות רבות שמהוות את הגלגל המניע של הכלכלה הישראלית. קרנות הלוואה עשויות להיות מממנות על ידי המדינה או על ידי משקיעים פרטיים והן מספקות הלוואות בתנאים וריבית מסוימים.

מתי כדאי לקחת הלוואה מקרן הלוואה?

ישנם כמה מקרים בהם מקובל לבקש כספים מקרנות נאמנות:

הרחבת העסק – אם העסק שלכם נמצא בקשיים בגלל חובות או אם יש לכם הזדמנות להרחיב אותו ולמשל להיפתח לשוק בינלאומי, ההלוואה מקרן הלוואה עשויה להיות פתרון מעולה. הסכום הדרוש לכם יכול להגיע בתנאים נוחים למדי ולספק את המקור הכלכלי שאינו פוגע באשראי שלכם או ביכולת שלכם לקבל הלוואות ממקורות אחרים בשלב מאוחר יותר.

מימון פרויקט – אם יש לכם פרויקט מסוים שדורש השקעה פיננסית גדולה ואתם לא רוצים להוציא כל כך הרבה כסף מתקציב העסק, קרנות הלוואה יכולות לסייע להם לממן אותו.

תנאים לקבלת ההלוואה

קרנות הלוואה בישראל מיועדות בדרך כלל להלוואות עסקיות ואישיות. לקבלת ההלוואה, ידרשו בדרך כלל תנאים כמו:

  • ערב פיננסי – יש להציג ערב פיננסי או להציב ערבות בנקאית.
  • מתן מידע פיננסי – תצטרכו לספק מידע פיננסי על העסק או הפרויקט שבו אתם מעוניינים להשקיע את הכספים.
  • תכנית עסקית – תצטרכו להציג תכנית עסקית מסודרת שתביא פרטים על העסק ועל פרויקט ההשקעה, תוכניות להחזר ההלוואה ועוד. התוכנית צריכה להיות מפורטת ומבוצעת על ידי בעל מקצוע מיומן, היא צריכה לכלול את הנתונים העסקיים והכלכליים של העסק, ניתוח שוק, בדיקת תחרות וסיכונים ועוד.

financial-consulting-manager-accountant-professional-discussion

אילו יתרונות יש להלוואה מקרן הלוואה?

כאשר לוקחים הלוואה במסגרת קרנות הלוואה יש יתרונות רבים אך יש לבחון היטב את הקרנות, את ההצעה שהן מביאות לשולחן, את התנאים השונים בכל אחת מהן באופן ספציפי ואת אופי ההחזר. כמובן שלכל קרן הלוואה יש את הזכות להציב תנאים משלה, כולל בכל מה שנוגע לתנאי ההחזר וגובה הריבית, לכן מומלץ לבחון את הנושאים הללו לעומק ולבצע השוואה בין הקרנות בטרם הפניה אליהן.

ועכשיו ליתרונות – קרנות הלוואה בישראל עשויות לספק הלוואות בריבית נמוכה יחסית בהשוואה לבנקים פרטיים, התנאים והתוכניות מותאמים לצרכים של הלווה, ובכך מסייעות בשיפור רווחיות העסק או בהשגת פרויקט מסוים. במידה רבה לקיחת הלוואה מקרנות הלוואה נחשבת למשתלמת ביותר כאשר זה נוגע להון אותו יש להשקיע בעסק כדי להוביל להתרחבותו או לצליחת תקופות מורכבות כלכלית.

ולמה כדאי לשים לב?

אמנם ישנם יתרונות רבים ללקיחת הלוואה במסגרת קרנות הלוואה אך כדאי גם להכיר את המוקשים שבדרך, כדי להימנע ממצב בו העסק בסופו של דבר חווה מפלה כלכלית. ראשית, כפי שכבר אמרנו – יש לקרוא את תנאי ההלוואה לעומק לפני החתימה, יש לבחון את סעיף הערבות, את התנאים השונים לקבלת ההלוואה, את הריבית ואת תקופת ההחזר. חשוב להשתמש בהלוואה בצורה נכונה ולהימנע מעיכוב בהחזר הכסף, שכן עיכוב שכזה עלול להשפיע על היכולת להשיג הלוואות דומות נוספות בעתיד.

אילו קרנות הלוואה ישנם?

רובנו מכירים את הקרן בערבות המדינה ונדבר עליה בהרחבה, אך כדאי לדעת שזו לא הקרן היחידה ממנה ניתן לקבל כיום הלוואות. ישנן קרנות הלוואה בסוכנות היהודית לארץ ישראל להקמה או הרחבה של עסק בתנאים נוחים במיוחד ובריבית נמוכה של 1.7% ובפריסה של 72 תשלומים, קרנות הסוהרים מציעות שתי הלוואות – הלוואת ועד רגילה והלוואת ועד מיוחדת, קרן נתן היא קרן פילנתרופית המסייעת בהקמת עסקים חדשים גם כן לעידוד יזמות וישנן עוד לא מעט דוגמאות לקרנות דומות.

ומה לגבי הקרן בערבות המדינה? במקרה הזה המדינה היא הערבה לכספים והיא מציעה מספר מסלולים ליזמים, להקמת עסק, לסיוע לעסקים בתקופות משבר זמניות או מתמשכות וגם עוסקים פטורים יכולים לקבל הלוואה במסגרת הקרן. במלחמת חרבות ברזל המדינה אף פתחה מסלול ייחודי למלחמה במסגרתו עסקים שחוו פגיעה זכאים לקבל הלוואה בתנאים נוחים ואף הקלה על התנאים לקבלת ההלוואות וקיצרה את זמני ההמתנה.

כדי להגיש בקשה לקבלת הלוואה במסגרת קרנות הלוואה מומלץ מאוד להיות מלווים על ידי יועץ פיננסי שיסייע לקצר הליכים תוך הגשת המסמכים המלאים ובאופן המדויק, צירוף הנתונים הדרושים, בניית התוכנית העסקים וביצוע ניתוח לשוק ועוד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנוף פיננסי

אנו במנוף פיננסי ייעוץ והכוונה לעסקים - גאים לעזור ולהוביל מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים כל שנה ולספק להם פתרונות ייעוץ עסקי, פתרונות מימון וליווי פיננסי ומשכנתאות פרטיות ועיסקיות. כל השירותים בחברתנו ניתנים תוך שימת דגש על מקצועיות, מהירות, יעילות ושירותיות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מידע פיננסי ושירותים
חייגו אלינו